Bělicí pásky na zuby: Jak fungují a jsou bezpečné?

Bělicí pásky na zuby: Jak fungují a jsou bezpečné?

Úvod do světa bělících pásků na zuby

Když se v zrcadle usměju na sebe, často si uvědomuji, jak významný je zdravý a bílý úsměv. I můj pes Charlie, když se na mě usměje (ano, i psi se usmívají, pejskaři to určitě potvrdí), má dokonale bílé zoubky. Ale znáte to, káva, čaj, víno a další potraviny a nápoje, které milujeme, nemají příliš pozitivní vliv na tu naši bělost zubů.

A tak jsem se rozhodl prozkoumat svět bělících pásků na zuby. Protože přiznejme si to, všichni chceme mít skvělý úsměv. A jak řekla moje malá dcerka Eliška, která má krásné bílé mléčné zuby: "Tati, ty máš zuby žluté!". Děti a jejich upřímnost, že?

Co jsou bělící pásky a jak fungují?

Bělící pásky jsou tenké, flexibilní plastové proužky pokryté bělícím gelem, často peroxidem. Tyto pásky aplikujete na své zuby a necháte je tam určitý čas působit. Pracují jako malí čističi zubů, odstraňují povrchové skvrny a penetraci dovnitř zubu, aby zlepšily celkový vzhled a barvu vašich zubů.

Co odborníci říkají o bezpečnosti bělících pásků?

Je nezbytné si uvědomit, že všechny zuby jsou jedinečné, a tak i reakce na bělící pásky může být u každého jiná. Pokud jde o bezpečnost, kterou nám vždy zdůrazňuje můj syn Matěj, když se pokusíme něco opravit doma, je důležitý i při bělení zubů. Odborníci na dentální zdraví zastávají názor, že bělící pásky jsou obecně bezpečné, pokud jsou používány správně a podle pokynů.

Nejlepší způsoby, jak aplikovat bělící pásky

Bělící pásky jsou snadno použitelné, i když to na první pohled nevypadá. Naše zuby nejsou rovné jako hřebíky, mají určitý tvar a tvarují určitý křivku v naší ústní dutině. Přesto je aplikace těchto pásek usnadněna jejich flexibilitou. Vždy je dobré si přečíst návod k použití, ale některé obecné tipy zahrnují, že pásky by měly pokrýt nejen přední, ale i zadní zuby a měly by pokrývat co nejvíce zubní plochy.

Potenciální vedlejší účinky bělících pásků

Ačkoli jsou bělící pásky všeobecně považované za bezpečné, existuje několik potenciálních vedlejších účinků, kterých by se uživatelé měli bát. Například nadměrné používání může způsobit podráždění dásní a citlivost zubů. Příliš mnoho bělení může také vést k poškození skloviny. Jako chlap, který si už sáhl na živý drát, vám mohu říci, že příliš mnoho bělení není dobrá věc.

Moje zkušenosti s bělícími páskami

A nyní trochu osobního příběhu. Pamatuji si, jak jsem poprvé vyzkoušel bělící pásky. Ze začátku jsem byl skeptický. Jaképak malé proužky mi pomohou zbavit se žlutých skvrn? Ale po pár týdnech používání jsem začal vidět výsledek, a tak před zrcadlem jsem si zakřičel "Hallelujah, to funguje!" A víte co? Ani můj pes Charlie se mnou nerozmlouval o svých zubech. Jako bonus, když jsem koupil další balení pásek, dal jsem si jeden proužek na čelo a říkal jsem dětem, že jsem čaroděj s magickým pruhem na čele. Měli jsme z toho obrovskou legraci.

A tak, i když může být svět bělících pásků na zuby trochu zmatečný, v mých očích jsou tyto malé proužky magické. Takže ať jste Skeptický Skřítek nebo Bílící Borec, prozkoumejte své možnosti a možná i vy dostanete ten bílý úsměv, po kterém toužíte.

Napsat komentář

*

*

*