Jak zmensit Predkus?

Jak zmensit Predkus?

Základy Predkusu a jeho Příčiny

Vítejte v mém malém světě, kde se budeme zabývat fenoménem zvaným predkus. Ale co vlastně predkus je? No, pokud se díváte do zrcadla a vidíte, že vaše horní zuby se výrazně překrývají přes dolní, pak máte právě s tímto jevem co do činění. Ale ono to není jen o estetice, je to také o našem zdraví, o komfortu při jídle, o správné funkci naší čelisti. A víte co je na tom nejlepší? Že s tím něco můžeme udělat!

Jen tak mimochodem, kdysi jsem měla také predkus. A víte, co mi na tom vadilo nejvíc? Že mi při jídle jablko vypadávalo z úst, protože jsem ho nemohla držet mezi zuby. Docela komická představa, viďte? Ale zpátky k tématu. Příčiny predkusu mohou být různé - od dědičnosti až po návyky z dětství jako je sání prstu. A pokud se s tím nezačne včas něco dělat, může to vést i ke komplikacím.

Aplikace Ortodontické Péče

A teď se dostáváme k tomu, co nás všechny nejvíc zajímá – jak se zbavit predkusu? Naštěstí existuje několik způsobů, jak tuto nepříjemnost řešit, a to pomocí ortodontické péče. A nebojte, není to nic hrozného. Spíše naopak. Můžete si představit, jak se usmíváte na fotografii a vaše zuby jsou krásně rovné? No, tak to je přesně to, co vám může ortodontická péče nabídnout!

V mém případě mě ortodont zachránil tím, že mi nasadil rovnátka. A nejen, že mi opravil "zubatý" úsměv, ale také mi poskytl mnohem lepší kontrolu při jídle. Už žádné vypadávající jablko při pokusu o zakousnutí. Takže z mého pohledu je to opravdu investice do budoucnosti.

Vymezení a Použití Rovnátek

A když už jsme u těch rovnátek, pojdme se na to podívat trochu podrobněji. Rovnátka mohou být pevná nebo vyjímatelná, kovová nebo keramická, viditelná nebo skoro neviditelná. Vše záleží na tom, jaký máme predkus a co je pro nás nejvhodnější a nejpohodlnější řešení.

Já měla kovová pevná rovnátka a byla jsem s nimi naprosto spokojená. Samozřejmě, zpočátku to bylo trochu nepohodlné, ale zvyknete si na to a pak už si jich ani nevšimnete. A když vidíte, jak se váš úsměv mění k lepšímu, uvědomíte si, že to stojí za to.

Alternativní Metody k Nápravě Predkusu

Nemusíte ale nutně skončit s rovnátky. Existují i další možnosti, jak se predkusu zbavit. Například můžete zkusit speciální cvičení pro čelist, masáže nebo dokonce i jógu pro obličej. Nebojte se experimentovat a najít to, co vám nejvíc vyhovuje.

Osobně jsem zkusila cvičení pro čelist a musím říci, že i když to nebylo tak efektivní jako rovnátka, určitě to pomohlo. A nejen to, naučila jsem se během toho spoustu nových věcí o svém těle a o tom, jak může něco tak malého jako je naše čelist, ovlivnit tak velký zbytek našeho těla.

Péče po Korekci Predkusu

A konečně, když už máte za sebou všechny ty návštěvy u ortodonta a vaše zuby jsou krásně rovné, je důležité udělat vše pro to, aby to tak zůstalo. A to znamená pečlivé čištění zubů a pravidelné kontroly. Nemusíte to přehánět, ale je dobré mít na paměti, že prevence je vždy lepší než léčba.

V mém případě jsem začala po skončení léčby predkusu nosit retainer - speciální aparátek, který pomáhá udržet zuby na svém místě. A také jsem si zvykla na pravidelné návštěvy u zubního hygienika. A víte co? Můj úsměv je teď krásnější než kdykoli předtím!

Napsat komentář

*

*

*