Jak fixní rovnátka mohou změnit váš úsměv

Jak fixní rovnátka mohou změnit váš úsměv

Sladká touha po dokonalém úsměvu

Od doby, co jsem byla malá, vždycky jsem toužila mít ten dokonalý, březově bílý úsměv, jaký vidíš v reklamách na zubní pastu. Abnormální? Možná. Ale přiznejme si to, kdo z nás by nechtěl mít takový úsměv, který by mohl oslnit celý svět a způsobit, že by se všechny hlavy obrátily? Já si už dlouho představovala, že jednoho dne budu mít takový úsměv. A pak jsem se setkala s fixními rovnátky.

První krok k dokonalému úsměvu - Orthodontická konzultace

Mají fixní rovnátka skutečně potenciál změnit váš úsměv? Jako někdo, kdo prošel touto cestou, mohu potvrdit, že ano. Všechno začalo, když jsem se rozhodla navštívit ortodontistu, abych získala radu o svém úsměvu. Během této návštěvy jsem se dozvěděla, že můj skus je "královský", což se mi sama o sobě zdála být docela skvělá diagnóza. Ale pak mi ortodontista prozradila, co to ve skutečnosti znamená. Můj skus byl tak špatný, že budou potřeba rovnátka.

Obavy a předsudky ohledně fixních rovnátek

Nicméně, první myšlenky, které mi prošly hlavou, byly, "Ale já jsem přece dospělá, rovnátka nosí přece jenom děti!", nebo "Co když budu vypadat divně?". O rovnátkách jsem měla mnoho předsudků, většinou založených na neinformovanosti a strachu z neznáma. Vždycky jsem si myslela, že rovnátka jsou pro děti nebo pro teenagery, které mučí puberta, ale nikdy pro dospělé jako já. Jakub, můj manžel mi ale vysvětlil, že není žádná ostuda chtít mít hezký úsměv a že mi rovnátka budou skvěle slušet.

První dny s fixními rovnátky - boj s nepohodlím

Pak nastal den D. Den, kdy mi byla nasazena fixní rovnátka. Myslím, že všichni, kteří si někdy nechali nasadit fixní rovnátka vědí, že to první dny moc příjemné není. Zpočátku jsem měla pocit, jako bych měla v puse cizí těleso, které mi brání v normálním fungování. Když přidejte bolest dásní a pocit citlivosti zubů, tak máte představu, jak jsem se v těch prvních dnech cítila já. Ale pak se to změnilo.

První změny - odejdou nepohodlí a přijde skvělý úsměv

Po několika týdnech se můj pocit z rovnátek začal měnit. Na nepohodlí jsem si postupně zvykla a začala jsem poprvé vidět nějaké výsledky. Mé zuby začaly postupně nabírat tvar, jaký jsem si vždycky přála a já si uvědomila, že jsem udělala správnou volbu.

Rovnátka a jídlo - Bojovat s úskalími nového životního stylu

Ano, nemohu zapomenout na jednu z největších nevýhod, která s nošením fixních rovnátek přišla - omezení v jídle. Zapomeňte na tvrdé, křupavé jídlo nebo na nějaké ty gumové medvídky. Nicméně, jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Díky rovnátkům jsem objevila nové recepty a jídla, které bych možná jinak neochutnala.

S příchodem rovnátek přišla i nová sebedůvěra

Nakonec, když jsem si na život s rovnátky zvykla, začala jsem pozorovat nejen fyzické změny, ale i psychologické. Když se mi úsměv začal měnit, začala jsem se cítit sebejistěji. Můj úsměv měl najednou zvláštní kouzlo a já s ním chtěla svět překvapit. Kdo by si pomyslel, že rovnátka mohou přinést takovou změnu?

Všechno to stálo za to. Každou bolest, každé omezení. Všechny ty nepříjemné chvíle byly naprosto menší než výsledek, který jsem získala. Fixní rovnátka mi skutečně změnila můj úsměv a tak nějak mi změnila i život. A já jsem za to nesmírně vděčná.

Napsat komentář

*

*

*