Zubní plak a jeho vliv na pacienty s náhradními zuby

Zubní plak a jeho vliv na pacienty s náhradními zuby

Co je zubní plak a proč by nás měl zajímat?

Chtěl bych vám povědět o něčem, co je součástí našeho každodenního života, ale řekl bych, že to je něco, co často přehlížíme. Ano, zubní plak. Povědomí o plaku je nezbytné pro příjemné a zdravé nošení náhradních zubů. Chápu, že se to nemusí zdát jednoduché, ale víte, co říkám, výzva činí muže silnějšími. A tady mám napínavou historku. Nedávno jsme ztratili hračku našeho milovaného psa Maxe. Vyhledávali jsme ji všude a nakonec jsme ji objevili v Maxově pelíšku s vrstvou plaku na ní. To bylo pro nás varování, že i náš pes může být náchylný na plak. Běžte se podívat, co tam leží v hračce vašeho psa!

Jak náhradní zuby ovlivňuje zubní plak?

Zubní plak je tenká, lepkavá vrstva bakterií, která se hromadí na povrchu zubů, pokud nejsou řádně čistěny. Tyto bakterie se mohou lepit i na náhradní zuby, pokud nejsou řádně čistěny. To znamená, že pokud nosíte náhradní zuby a necháte se unést myšlenkou, že jsou umělé a nemusíte se o ně starat jako o své přirozené zuby, nemusíte se cítit tak šťastně. O čistotu náhradních zubů byste se měli starat stejně jako o své skutečné zuby - tedy pokud chcete, aby vypadaly hezky a zůstaly funkční co nejdéle.

Péče o náhradní zuby

Pokud jde o péči o náhradní zuby, Tereza, moje manželka, je na tom mistrem. Jakmile jsem byl na konzultaci u zubního lékaře, který mi doporučil zubní náhradu, Tereza se pustila do výzkumu jako žádná jiná. Každý večer, předtím než si jde lehnout, pečlivě vyčistí své náhradní zuby s použitím speciálního čističe pro náhradní zuby. Po vyčištění zubů si jde spát s pocitem, že má nejčistší úsměv v české republice.

Čistící produkty pro náhradní zuby

Existuje mnoho čistících produktů pro náhradní zuby na trhu. Chtěl jsem vyzkoušet různé produkty, aby jsem našel ten nejlepší. Nakonec jsem se usadil na značce, kterou mi doporučil můj zubní lékař. S jejím použitím se mi zuby nejen cítí čisté, ale také se mi zdá, že mám méně problémů s plakem. Své náhrady čistím každé ráno a večer, tak jako by to byly můj skutečné zuby - Tereza je na mě hrdá!

Prevence zubního plaku

Prevence je vždy lepší než léčení. A tak je to i v případě zubního plaku. Jaká je tedy nejlepší cesta k prevenci? Musíte si vyčistit zuby a ústa po každém jídle. Nezapomeňte také na pravidelné návštěvy u zubního lékaře. Tereza a já chodíme na preventivní kontroly dvakrát do roka.

Na závěr: Nenechte zubní plak rušit váš život s náhradními zuby

Chcete žít život s náhradními zuby bez obav z plaku? Dodržujte dobré ústní hygienické návyky a nezapomeňte na pravidelné kontroly u zubního lékaře. A věřte mi, pokud můj pes Max může překonat svou bitvu s plakem, můžete to také!

Bonusový tip: Máte doma kočku? Nezapomeňte se podívat na její zuby!

Za poslední dva měsíce jsme se dozvěděli, že nejen psi, ale i kočky mohou mít problémy se zubním plakem. Naše kočka Žofie byla nedávno u veterináře na kontrole a bylo nám řečeno, že má plak na svých malých bílých zoubcích. A tak jsme začali čistit i její zoubky. Kdo by to byl řekl, že se budeme starat o zuby nejen našeho psa, ale i naší kočky! Ale tak to je, když jste rodina milující zuby. Dbejte na vaše zuby a budou dbát na vás.

Napsat komentář

*

*

*